הפעלות לימי הולדת, הפעלות ליום הולדת

 ימי הולדת עם כלבים, זה תחום חדש לגמרי שהתחלנו לפני 7 שנים בהופעה הראשונה שלנו בחברת אסם שעשתה ארוע לעובדים שלה, והזמינו אותנו לעשות מופע אילוף כלבים בגישה חיובית לילדי העובדים, ובאמת הגענו ועשינו, ההופעה היתה כזו מוצלחת שלאחר מכן הזמינו אותנו ימי הולדת עם כלבים לכל מיני ארועים, היתרון של מרכז הכלב והאדם, שאנחנו עובדים בגישה חיובית ונותנים לילדים להרגיש ממש איך זה לאמן כלבים בגישה חיובית ובאהבה, כל המופע אילוף כלבים של מרכז הכלב והאדם נוגע בהמון אהבה לכלבים מוסיקה וסיפורים על איך כלבים עוזרים לבני אדם. לכן כל מופע אילוף לימי הולדת עוזר להמון כלבים להנצל מזריקה או מנטישה ואנחנו מחנכים דור חדש לחמלה ואהבת כלבים.
הפעילות לימי הולדת של מרכז הכלב והאדם מצחיקה ומועברת בהמון הומור ע"י טל שלוש וצאן כלבתו המופלאה.
התקשורת שיש בהפעלות לימי הולדת של טל וצאן הם נכס מדהים לעולם הכלבנות. לכן המופעי אילוף כלבים של מרכז הכלב והאדם במחירים הוגנים וסבירים לכל כיס. הפעלה לימי הולדת, אטרקיות לימי הולדת פעילות לימי הולדת,כל זה מרכז הכלב והאדם מופיע ונותן מענה לכל הילדים שאוהבים כלבים. 
________________________________________________________________________

 


רעיונות ליום הולדת
רעיון ליום הולדת הפך לדבר לא מובן מאליו, היום אתם צריכים להזמין מפעיל מדליק שישעשע את הילדים ויעשה את היום הולדת וההפעלה מדליקה, הכנו לכם כמה רעיונות ליום הולדת שיפתרו לכם את הבעיה,  גם המחיר של ההפעלה לילדים הוא לא פחות חשוב. לכן בשביל לעשות אירוע יום הולדת עם אטרקצייה מדליקה, ואפילו לחסוך כסף, הנה מספר טיפים שהכנו לכם, בכדי שהיום הולדת שלכם תהיה מגניבה, וחסכונית

 
הזמנות ליום הולדת
 
 היו מוכנים בעוד מועד, חלקו את הזמנות ליום הולדת כבר שבועיים או שלושה לפני המועד המתוכנן. צרו קשר עם ההורים עצמם ועדכנו אותם על יום ההולדת, ומה הולך להיות. ההזמנות הכי מדליקות שהכינו במופע אילוף כלבים של טל וצאן, זה שההורים לקחו תמונה שלנו מהאאתר הדביקו אותה להזמנה ועדכנו את כולם שיש מופע אילוף כלבים וזה היום הולדת. כך שההזמנה היתה מקורית יפה, ומושקעת.
 

קישוטים ליום הולדת

 הכנת הקישוטים ליום הולדת של הילדים שלכם באופן עצמאי תחסוך לכם כסף, ותיצור אווירה עצמאית לילדי היום הולדת ובמקביל עבודה כיפית עם ההורים לפני היום הולדת.  יש גם אתרים שמציעים רעיונות מדליקים לקישוטי היום ההולדת – יום הולדת עם כלבים יכול להיות עם הדפסת תמונות של  כלבים. בלונים לא מומלצים ביום הולדת כלבים, בגלל פיצוצים מיותריםפ שיכולים לגרום לכלבים פחד או רתיעה, לכן ביום הולדת כלבים של מופע האילוף כלבים לא ניתן לתלות בלונים, אפשר לעשות מלא קישוטים מדליקים אחרים.
 
יום הולדת מקורית 
 

תכננו יום הולדת בנושא אחד שמעניין את הילד/ה, שימו דגש על הנושא שמעניין את הילד וכך תוכלו להזמין את המפעיל יום הולדת נכון ובמקביל תוכלו לארגן גם קישוטים הנכונים לכם, עוגת היום ההולדת לא חייב להיות קנויה. עשו בעצמכם את העוגה עם הילד שלכם והיום הולדת תהיה מדליקה, וגם תחסכו בעלויותארגון יום הולדת מקורית יכולה להיות בעיה לאנשים מסוימים ויכולה גם להיות בילוי יצירתי ומשפחתי. המון מזל טוב!

_______________________________________________________________________

פחד מרעשים אצל כלבים


מה גורם לפחד הזה לעלות כל פעם מחדש, למרות שהכלב שם לב שכלום לא קורה לו.  אצל רוב הכלבים הפחד נובע  משתי סיבות : 1.  עוצמת הרעש של הפיצוץ, חשוב לזכור שחוש השמיעה של הכלבים שלנו מפותח ועדין 2. פיצוץ זיקוקי דינור הוא מהיר, ואין לכלב יכולת להבין את מהות הפיצוץ. לכן כלבים הם חיות של הרגלים בהדרגתיות, וכל מה שבא מהר די מפחיד או גורם להם לא להבין את מהות הגירוי, או שזה טוב או שזה רע.

הכנה מוקדמת של הכלב לרעש זיקוקי דינור או לפיצוצים

טיפול בפחד מרעשים וצמצום היכולת של הכלב מלהגיב בצורה קיצונית, תקל עליכם מאוד בתור בעלי כלבים, קיימות מספר גישות בכדי לשנות את יכולת החשיבה כלפי אותו גירוי מאיים רעש! ראשית:  עבודה על הכנת הכלב לפני האירוע ובניה הדרגתית של יכולות הכלב.

זיקוקי דינור בפורים יום העצמאות או בכל יום שנערים רוצים להתחיל לעשות רעש בשכונה, הארוע מתרחש לזמן קצר. לימוד של גירוי חדש לכלב מצריך מהבעלים ללמד את הכלב להתמודד בצורה נכונה, כמו ילד שצריך לחצות כביש. הרי לא תשלחו אותו לחצות לבד, אלה תלמדו אותו בהדרגה, לכן גם עם הכלב שלכם צריך לעשות הדרגתיות לרעשים,  עבודה נכונה ובהדרגתיות תעלה את יכולת ההצלחה של הכלב, פתרון מהיר וקליל: ברשת האינטרנט וביוטיוב יש סאונדים המדמים את זיקוקי הדינור, מומלץ לעשות חשיפה הדרגתית לכלב באמצעות היוטיוב, תתחילו קודם כל בסאונד חלש ואחרי כמה ימים תגביו יותר ויותר,הסאונד וחיזרו צעד אחורה לסאונד יותר חלש

מה לעשות ביום שאתם יודעים שהולך להיות רעש חזק לכלב

בשביל להקל על הכלב, מומלץ לסגור ולאטום את הבית מרעשים בכדי להקטין את עוצמת הסאונד של הזיקוקים. בנוסף במידה ותהליך העבודה עם הכלב עדיין לא הושלם, והכלב עדיין מפחד מרעשים חזקים, הישארו בבית עמו ופנקו אותו בחטיפים

עם השקעה נכונה של זמן ומאמץ נכון של הבעלים בשילוב מאלף כלבים, ניתן להפוך את החוויה של הפחד מרעשים אצל כלבים למשהו נכון ומתגמל עבור הכלב. שימו לב לתגובות שיכולות להגיע גם במהלך החיים, כלומר כלב יכול בהחלט ללמוד את הפחד ויכול גם לגדול איתו כמשהו מובנה באישיות הכלב, לכן שימו לב לפרטי הכלב שלכם.
חשוב לדעת שאי אפשר להגיע עם כלבים לפתרון מלא של הבעיה לכן כל שיפור ברמת הפחד יקל על חיי הכלב וכך גם על חיי הבעלים, המון הצלחה, ומי ייתן שכל יצור חי יהיה מאושר..

_______________________________________________________________________________________________________________________________

איך בוחרים נכון מפעיל ליום ההולדת

  

הניסיון קובע בהפעלה עם חיות או עם כלבים

שמירה על מצב רוח טוב בכל זמן ובכל עת חשובה למפעיל לימי הולדת, לכן בקבוצה גדולה של ילדים צריך לדעת איך לרתק אותם וילדים כשרואים כלב עושה הכל באהבה ובשמחה מאוד נהנים מההוויה. מפעיל ליום הולדת חשוב שיהיה אמין, מרתק, מכניס שמחה ליום הולדת, וגורם לכולם להשאר עם הרגשה טובה! לפני שאתם סוגרים עם המפעיל, חשוב שתרגישו בשיחה שהמפעיל ליום הולדת יודע מה הוא עושה, כמובן שזה יקבע את הרמה שלו, בנאדם שקשה לו לתקשר לא יכול להיות מפעיל ליום הולדת קחו את זה בחשבון, ובחרו נכון את המפעיל ליום הולדת שלכם!

מה לשאול מפעיל ליום הולדת?

ראשית שאלו את המפעיל, מה יהיה ביום הולדת? אם תרגישו שאלו אותו מאיזה גילאים נכון לעשות את ההפעלה, עדכנו אותו באיזה אזור אתם עושים את ההפעלה, לפעמים קורה שלקוחות יכולים להתקשר ולספר המון על ההפעלה שהולכת להיות לילד שלהם ובסוף ההפעלה נמצאת במקום שלא אוכל להגיע אליו (אולי רק במחיר גבוהה) לכן שאלו באיזה אזור ההפעלה ליום הולדת? שאלה חשובה שצריך לשאול את המפעיל ליום הולדת, כמה זמן ההפעלה, והאם יש מתנות לילדים בסוף המופע, האם המפעיל ליום הולדת ובמהלך ההפעלה ליום הולדת מביא עמו הגברה, האם הילד יום הולדת יקבל יחס, והאם הילדים שמגיעים ליום הולדת משתתפים בהפעלה? כל הדברים הללו חשובים להשאל, לכן בחרו נכון את המפעיל ליום הולדת שלכם. 

  

 איזה מוזיקה תהיה במופע, והאם זה יהיה רועש?

אם אתם אוהבים את השיחה בטלפון עם המפעיל זאת אומרת שזה מה שתשמעו ברמקולים בהגברה שלו, לכן כבר מהשיחת טלפון שלכם עם המפעיל תדעו אם נעים לכם איתו. שאלו את המפעיל ליום הולדת איזה מוסיקה תהיה, לרוב יהיו חוץ מהילדים גם הוריהם שאוהבים גם מוסיקה של בוגרים, בהפעלה ליום הולדת עם כלבים של טל וצאן אנחנו מביאים איתנו מוסיקה קלילה ונעימה של כוורת, עידן רייכל, ואפילו הביטלס, כך שחשוב שיהיה מוסיקה גם לבוגרים שבינינו בתוך ההפעלה ליום הולדת של הבן או הבת. ארגון היום הולדת יכול להיות בהחלט מעייף ולא נעים, אז תבדקו טוב טוב את המפעיל ליום הולדת

ילד או ילדת היום הולדת

 מוקד היום הולדת צריך להיות הילד או הילדה שלכם. שאלו את המפעיל האם הילד יום הולדת יהיה שותף מלא בהפעלה שליום הולדת שלו. הרי בסופו של דבר המסיבה היא בשבילו, וודאו שיצא מההפעלה שמח ועם המון תובנות מגהיבות על כלבים. עוד דרך חשובה לדעת שההפעלה ליום הולדת יצאה מוצלחת, זה שילדים באים למפעיל של היום הולדת ואומרים לו שגם הם רוצים יום הולדת כזו, אז תדעו בוודאות שהיום הולדת הצליח השנה. 
_________________________________________________


יכולת החשיבה של הכלב

   

הכלב שלנו, אם ידעת ואם לא, יכול להגיע לרמת הבנה של 250 מילים - ברמה של ילד בגיל 4-5. ומה זה אומר? שלכלב שאנחנו מגדלים בבית יש פוטנציאל לימודי אדיר, שאנחנו פשוט לא מממשים! הכלב שלנו למעשה מייחל ללמוד ולפתח את החשיבה - הוא פשוט זקוק לבעלים שיספק לו את הסביבה הנכונה לכך. 

 

אז איך אני יוצר חשיבה אצל הכלב? למעשה, כל דבר חדש מצריך מהכלב חשיבה ודורש ממנו לאמץ את המוח מעט יותר מאשר בשגרה. זה יכול להיות גם משהו פשוט מאוד, לכאורה, כמו פקודה חדשה, טריק חדש ואפילו טיול במסלול שהכלב עוד לא היה בו. גם חשיפה לגירוי חדש בהחלט תגרום לו לאמץ את המוח ולחשוב מעבר לרמה ה'רגילה', יותר מאשר בשגרה.

 

אגיד יותר מזה: כל הפעולות שציינו כעת הן לא רק לימוד חשוב, אלא גם לימוד אינטנסיבי. מבחינתנו, בני האדם, נדמה שאלו פעולות פשוטות מאוד, אך עבור הכלב מדובר בהרבה יותר. דרך אותן פעולות אנחנו גורמים לכלב לאמץ חשיבה מבוקרת, שאף נקראת חשיבת מאמץ. בדרך זו הוא גם לומד את אורחות החיים הנהוגות בבית.

 

לכן, אם תקפידו ללמד את הכלב בכל יום משהו חדש, ואפילו אם תעשו את זה רק פעם בשבוע, אתם בעצם מממשים את הפוטנציאל האדיר והעצום שלו. כאמור, הכלב יכול ללמוד 250 מילים חדשות, אבל הדברים החדשים שהוא יוכל ללמוד ולקלוט לא חייבים להסתכם במילים בלבד: גם לימודים מעשיים, כאלו שגורמים לו לחשיבה מבוקרת, נכנסים תחת ההגדרה הזו. כך למשל נכון לגבי מסלול טיול חדש: המסלול עצמו, מבחינת הכלב, הוא תהליך לימוד חדש לגמרי עבורו, בו הוא מכיר אזורים חדשים, נשף למראות חדשים, מריח ריחות חדשים ומכיר אנשים חדשים. כל מסלול חדש הוא בעצם פקודה חדשה, ולכן כל מסלול חדש הוא דרך לימוד חדשה ואמצעי נוסף להפעלת חשיבת מאמץ אצל הכלב שלכם.

 

 

 

אבל מדוע שתרצו להפעיל חשיבת מאמץ אצל הכלב שלכם? מסיבה פשוטה, שעשויה להפתיע אתכם: חשיבת מאמץ יכולה לשפר את התנהגותו של הכלב שלכם ולחזק את הקשר ביניכם. היא אפילו יכולה לעזור לכם במציאת הייעוד המתאים לכלב שלכם - ייעוד שיהפוך את חייו למספקים ולמאושרים יותר.

 

נתחיל בעובדה שתתפוס מיד את תשומת לבכם: חשיבת מאמץ תגרום לכלב שלכם לעשות את צרכיו בחוץ ולא בבית. כן, כן - בעזרת משחקי מוח המאמצים את חשיבתו של הכלב שלכם, תגרמו לו להפסיק לעשות צרכים בבית (וזו בעיה שאתה מתמודדים כמעט כל בעלי הכלבים...). מתפלאים? אתם לא היחידים. רבים שואלים אותי מה הקשר בין השניים. וזה רק חלק קטן מהשינוי שתוכלו ליצור בעזרת משחקי החשיבה הללו.

 

 

 

אז איך משחקי מוח וחשיבה גורמים להפסקת צרכים בבית? ניקח, רק לשם הדוגמה, כלב כבן שנה מגזע מעורב, שרוב חייו עשה את צרכיו בבית. גם נניח שהכלב יוצא לטיול שלוש פעמים ביום ואף יותר מזה, מקבל אוכל פעמיים ביום ונהנה ממשחקים משותפים עם הבעלים מדי פעם בפעם, עם כדור או עם חבל. אפילו יש לו מיטה משלו בבית, ועדיין, למרות כל אלו, הוא עושה צרכים בתוך הבית בכל פעם שהוא חוזר הביתה. זה הזמן למשחקי המוח והחשיבה.

 

למעשה, כלב שזוכה למשחקי מוח מאמצי חשיבה, בוטח יותר בבעלים ויוצר עמו קשר המבוסס על אמון חזק. הצד המנהיגותי של הבעלים (עליו דיברנו בהרחבה קודם לכן/נדבר בהמשך) מתעצם ומתחזק בדרך זו, והוא הופך מבחינת הכלב לדמות בעלת סמכות. זה הזמן לגלות לכם דבר חשוב: עשיית צרכים בתוך הבית היא לא עניין טבעי מבחינת הכלב. הבית הוא הטריטוריה הפנימית של הכלב, ובמצב עניינים רגיל הוא יימנע מכך - כלבים לא אוהבים לעשות צרכים בטריטוריה הפנימית (וברור למה). אם כן, מדוע הכלב עושה בכל זאת את צרכיו בבית? משום שהתקשורת בינו לבין הבעלים לקויה. ברגע שתיצרו קשר לימודי ואטרקטיבי מול הכלב, בצורה קבועה, תיצרו קשר חזק אתו ותבנו מערכת יחסים שמאופיינת במנהיגות בריאה ונכונה. הכלב מבין שהתקשורת ביניכם התאזנה, ומאותו רגע הוא ינסה בכל כוחו לעשות את צרכיו בחוץ. 

 

משחקי מוח והמוח של הכלב:

 

המוח של הכלב, כמו שלנו מורכב משתי אונות ואזורים במוח שמופעלים על ידי חשיבה - נוירוטרנסמיטרים  שמעבירים כימיקלים אחד לשני וברגע שהכלב חושב הוא מפעיל אותם, לפי אזור החשיבה, אזור הזיכרון והפלט. כשאנחנו לוקחים כלב חרדתי למשל, אנחנו מבינים שיש בעיה באזורים הרגשיים של המוח, שמשפיעים על התפתחות החרדה. בעיקרון, כדי לבנות או לקשר נכון בין הנוירוטרנסמיטורים, ניעזר לפעמים בתרופות ולעתים בתהליכים פיזיולוגיים או חשיבתיים. למעשה זו תיאוריה שלי בלבד, ולא משהו מבוסס, אך לתפיסתי - אם נקיים משחקי מוח בהדרגתיות עם כלבים חרדתיים, נוכל בעצם לבנות גשרים שיוכלו להוריד את מפלס החרדה של הכלב, דרך חשיבה וקשרים קוגניטיביים. כך שלמעשה אנחנו מבינים שיש קשר ישיר בין הבעיות ההתנהגויות של הכלב לבין הקשרים בין הנוירוטרנסמיטורים החשיבתיים במוח שלו. כןא ניקח לדוגמה משחק מוח שיכול להפעיל ולשפר ריכוז אצל הכלב וליצור אצלו קשר קוגניטיבי פשוט וקל - איך לגרום לכלב להיות מרוכז בבעלים ולא בשום דבר אחר שקורה בחוץ (אני לא בא להפוך את הכלבים לרובוטים, אלא רק ליצור מנהיגות נכונה אצל הבעלים מול הכלב בזמן יציאה ובתהליכי חשיבה. כאמור, המנהיגות היא הבסיס לגידול נכון של הכלב וכו'...). ברגע שהכלב מתרכז ספציפית במשהו אחד, המוח אוטומטית משדר רוגע ושלווה והתרכזות באובייקט אחד ולמעשה מחדד את יכולתו המוחית של הכלב.

 

ועכשיו לדוגמה עצמה, למשחק המוח המדובר: ברגע שאני גורם לכלב להסתכל לי בעיניים בעזרת צ'ופר, כל פעם שהכלב מסתכל לכם בעיניים, תצ'פרו אותו וכך אתם יוצרים אצלו חדות ומיקוד. בעצם הפקודה הזו, בעצם הפעולה הזו, קשר עין, זה הדבר הבסיסי ביותר כדי להתחיל קשר ראשוני קוגניטיבי עם הכלב. למעשה, בעידן של היום הכלב כל הזמן מתמודד עם גירויים (ממש כמונו): הילדים קופצים עליו, יש רעש של טלוויזיה סביבו, נביחות של כלבים אחרים וכדומה. הוא מסוחרר מכל הגירויים - עבודה של 10 דקות יום על קשר עין, כפי שהדגמתי כאן, תעצים את היכולת שלו להתרכז בכם או בגירוי ספציפי ולהבין אתכם דרך הפעולה הזו - וזו כשלעצמה גם כן מנהיגות!